Aliness Lion’s Mane 400mg 90 kapsułek

64,90 

Na stanie

Kategoria: Tag:

Opis

Poznaj grzyb leczniczy Lion’s Mane

Aliness Lion’s Mane Soplówka jeżowata w kapsułkach Ekstrakt 400mg

Suplement diety Aliness Lion’s Mane to wysokiej jakości ekstrakt z owocników soplówki jeżowatej (Hericium erinaceus), standaryzowany na polisacharydy i beta-glukany. Dzięki właściwościom nootropowym sprawdzi się jako środek poprawiający pracę i funkcje mózgu.

Lion’s Mane, inaczej soplówka jeżowata, to grzyb występujący w lasach liściastych o starym drzewostanie. Porasta głównie pnie dębów i buków. Naturalnym obszarem występowania jest Azja. Od wieków soplówka jest wykorzystywana w tradycyjnej medycynie chińskiej i powszechnie stosowana przez tamtejszych zielarzy.

Lion’s Mane, jak większość grzybów leczniczych, obfituje w polisacharydy, a szczególnie w cenny dla zdrowia beta-glukan. Zawiera też sterole oraz liczne minerały, w tym cenne pierwiastki śladowe. Beta-glukany są składnikiem ścian komórkowych grzybów i stanowią jeden z głównych elementów strukturalnych ich owocników. Dzięki swojej budowie stanowią wartościowy składnik błonnika pokarmowego, jak też wykazują inne formy aktywności biologicznej – między innymi wpływają na obniżenie poziomu „złego” cholesterolu LDL.

Soplówka jeżowata największą popularność zyskała jednak jako środek nootropowy. Świetnie sprawdza się przy problemach z koncentracją i skupieniem. Oprócz wpływu na poprawę funkcji kognitywnych, soplówka działa pozytywnie na funkcjonowanie układu nerowego i odpornościowego.

Suplement Aliness Lion’s Mane 400mg powstał na bazie wysokiej jakości, podwójnie standaryzowanego ekstraktu z owocników grzybów Hericium enrinaceus. Gwarantuje to zawartość polisacharydów na poziomie co najmniej 40% oraz 20% beta-glukanów. Wysokie stężenie tych substancji zapewnia efektywność i pełne spektrum działania ekstraktu.

Produkt od Aliness nie zawiera składników odzwierzęcych, dzięki czemu jest odpowiedni dla wegan. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków technologicznych, konserwantów ani barwników.

WŁAŚCIWOŚCI PRODUKTU

Musisz wiedzieć

Standaryzowany ekstrakt z owocników soplówki jeżowatej, otoczka kapsułki: (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza).

Zawartość składników aktywnych w 1 kapsułce:

  • Ekstrakt z soplówki jeżowatej – 400 mg
    • w tym polisacharydy – 160 mg
    • w tym beta-glukany – 80 mg

1 kapsułka dziennie

Stosować 1 kapsułkę dziennie, popić wodą.

Kapsułki VEGE

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Nie przekraczać zalecanej do spożycia porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zrównoważonej i zróżnicowanej diety oraz zdrowego trybu życia.

Produkt dla dorosłych. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. 

Aliness – polski producent  suplementów diety, który stawia na nowoczesne produkty i preparaty, łatwe do aplikacji, o wysokiej i szybkiej biowchłanialności substancji czynnych.

Sprawdź artykuły o grzybach

Informacje dodatkowe

Forma

Kapsułki

Producent

Aliness